Wirtualny Lwówek


Reklama

Zaprzyjaźnieni

Linki do zaprzyjaźnionych stron:

Najświeższe informacje z gminy Lwówek
Kolejne silne wiatry i... duże opady deszczu PDF Drukuj Email

Dopiero co minęły nas silne wiatry, a już dziś w nocy i w dzień, 22 grudnia 2014 r musimy umieścić kolejne ostrzeżenia...

W związku z przemieszczającym się z zachodu na wschód, bardzo silnym niżem znad Islandii, i przemieszczających się w ślad za nim mniejszymi ośrodkami niżowymi i frontami atmosferycznymi spływa do do Polski kolejna porcja ciepłego powietrza polarnego morskiego.

Te fronty atmosferyczne będą obfitować w opady deszczu, które lokalnie (w tym u nas!) mogą być bardzo intensywne.

Za związaną z ciepłym frontem układu pierwszą strefą opadów, która przejdzie nad nami w poniedziałek nad ranem, pomału przechodzić będzie chłodny, falujący front atmosferyczny.

W związku z tym falowaniem chwilowe opady mogą być bardzo obfite. Mogą się utrzymać w niektórych częściach kraju nawet przez kilkadziesiąt godzin.

Według niektórych prognoz, uciążliwe opady deszczu mogą trwać nawet do pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie całkowita suma opadów ma wynieść 50-80 mm, co jak na grudzień jest bez wątpienia bardzo dużą wartością.

Prędkość wiatru na wysokości izobarycznej 925 hPa na dzień 22.12.2014, godz. 06:00 UTC (źródło: meteomodel.pl, model: GFS)I znowu silne wiatry...

Wraz z opisywanym wyżej przyjściem kolejnego niżu i frontów atmosferycznych, mocno wzrośnie prędkość zachodniego i południowo-zachodniego wiatru. Najsilniejsze uderzenie wiatru wystąpi w dziś, w poniedziałek przed południem  nawet do 80-90 km/h, później porywy zachodniego wiatru mogą osiągać prędkość 70-80 km/h.

W kolejnych dniach wiatr zacznie stopniowo słabnąć, jednak we wtorek, zwłaszcza w centrum, na południu i zachodzie kraju, jego prędkość w porywach może nadal dochodzić do 60-75 km/h.

Linki:

Polecamy obserwacje siły wiatru i opadów deszczu za pomocą stacji pogodowej Wirtualnego Lwówka, np za pomocą widżetu z artykułu, który niedawno publikowaliśmy:

Widżet "na żywo" stacji pogodowej Wirtualnego Lwówka.
Strona ze statystykami i historią m.in. temperatury, siły i kierunku wiatru, ciśnienia, ilości opadów na stacji Wirtualnego Lwówka.

Add a comment

Więcej…
 
Dobrej niedzieli PDF Drukuj Email

Cotygodniowa homilia Księdza Waldemara Bączkowskiego, wikariusza naszej lwóweckiej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

21 grudnia 2014 roku - IV Niedziela Adwentu.

Add a comment
Więcej…
 
XIV Przegląd Twórczości Własnej PDF Drukuj Email

15 grudnia wśród roziskrzonych lampkami choinek, w unoszącym się zapachu pierników, w nastroju „cichej nocy” i otoczeniu bogatego księgozbioru Biblioteki Miejskiej „rozgrywał” się kolejny, już XIV Konkurs – Przegląd Twórczości Własnej uczniów gimnazjum.
W tym roku swoją literacką twórczość prezentowali: Ola Wrembel, Ola Szuba, Laura Hwalisz, Ania Ratajczak, Klaudia Jarosz, Karolina Wajman, Sandra Beszterda, Patryk Drózd i Jakub Trojanowski.

Gimnazjaliści „chwalili” się głównie swoimi wierszami, ale nie zabrakło też prozy. Usłyszeć było można fragment opowiadania futurologicznego, a także list, napisany przez żołnierza odbywającego  służbę  w Afganistanie … 
Jury w składzie pani Danuta Prętka i pani Bogna Witosławska oceniało bogactwo zastosowanych środków językowych, poetyckich, poprawność językową, kulturę języka i ogólne wrażenie artystyczne.

A oto laureaci tegorocznego Przeglądu Twórczości Własnej: Add a comment

Więcej…
 
W szampańskim nastroju PDF Drukuj Email

Add a comment
 
UWAGA! Znów silne wiatry. Możliwość burz... PDF Drukuj Email

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie przed bardzo silnym wiatrem o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h,  tym razem w porywach nawet do 90 km/h, który przewiduje to zjawisko pomiędzy godziną 8.00 a 21.00 dnia dzisiejszego.

Prosimy o zabezpieczenie okien, klap strychowych, luźnych rzeczy (doniczek, suszarek, parasoli) na balkonach. Nie wyjeżdżajmy, jeśli nie musimy. Nie parkujmy aut pod drzewami i w pobliżu konstrukcji, które mogą zostać złamane lub wyrwane (np. pylonów reklamowych).

Podczas ostatniego naszego ostrzeżenia informowaliśmy o możliwości porywów do 75 km/h. W rzeczywistości najmocniejszy poryw wiatru na stacji pogodowej Wirtualnego Lwówka wyniósł 71 km/h.

Oprócz silnych wiatrów istnieje na naszych terenach możliwość wystąpienia burz konwekcyjnych.


Linki:

Add a comment
Więcej…
 
Grali PDF Drukuj Email

Wyniki IV kolejki – sobota – 13.12.2014r.

Bąki z Łąki Nowy Tomyśl – Zenit Wytomyśl                                        2 : 3
Dąb
Bolewice – Kwiatkowski Lwówek                                               4 : 6
Błaszyk Team Kasacja
Pniewy – Zjednoczone Siły Gminy Kuślin    10 : 6
Błyskawica
Pakosław – Pingwiny z PNT Nowy Tomyśl                       5 : 4
Sala Karmazyn
Brody – Chłopaszki ze Lwówka                                 1 : 28
Grom
Zębowo – Filmowa Lwówek                                                     3 :  7

TABELA:

Add a comment
Więcej…
 
II sesja Rady Miejskiej w Lwówku PDF Drukuj Email

Obrady II sesji Rady Miejskiej w Lwówku odbędą się w dniu 29 grudnia 2014 r. o godz. 16. 00, w sali MGOK w Lwówku,  ul. Al. E. Sczanieckiej 56.

Porządek obrad : Add a comment
Więcej…
 
Po wielkopolsku PDF Drukuj Email

Nasza historia daje nam wiele powodów do dumy, szkoda że to co chwalebne najczęściej przyćmiewane jest pamięcią o pięknych przegranych.
Przez piękne przegrane rozumiem kampanie, zrywy narodowe i sławetne obrony, których finałem była niestety klęska najczęściej okupiona ogromnymi daninami krwi za sprawę. Czyny, które mimo iż heroiczne nie przyniosły pożądanego efektu, jakim była poprawa losów Polski i Polaków. Jednym z wielu epizodów historii, o których należną pamięć należy walczyć jest powstanie wielopolskie, w efekcie którego po 123 latach niewoli Polska odzyskała wolność wraz ze skazywaną na pozostanie przy Prusach Wielkopolską. Add a comment

Więcej…
 
Dobrej niedzieli PDF Drukuj Email

Cotygodniowa homilia Księdza Waldemara Bączkowskiego, wikariusza naszej lwóweckiej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

14 grudnia 2014 roku - III Niedziela Adwentu.

Add a comment
Więcej…
 
Aby wiedzieć, kiedy zagrać - ZMIANY! PDF Drukuj Email

Poniżej publikujemy terminarz Ligii Halowej OSiR Lwówek CUP 2014/2015.
Sobotnie rozgrywki trwać będą od listopada do lutego:

Add a comment
Więcej…
 
Co w OSiRze? PDF Drukuj Email

Co się będzie działo w najbliższym czasie w hali sportowej OSiR ?
KALENDARZ   IMPREZ   OSIR   LWÓWEK: Add a comment

Więcej…
 
Wyniki PDF Drukuj Email

Poniżej publikujemy wyniki  kolejno rozgrywanych spotkań w Lidze halowej OSIR Lwówek Cup 2014/2015, które opracował Leszek Kiersztan.
Wyniki 4. kolejki LIGII HALOWEJ OSIR LWÓWEK CUP 2014/2015:

Add a comment
Więcej…
 
Które lwóweckie sołectwo jest najlepsze - sonda PDF Drukuj Email

Od północy 4 grudnia do północy 3 stycznia można brać udział w nowej sondzie Wirtualnego Lwówka na najlepsze lwóweckie sołectwo.

Jak widać w chwili obecnej powadzi Zgierzynka! Za nią Konin i Posadowo.

Na samym końcu Linie, Lipka Wielka, Krzywy Las i Pawłówek.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 156

Pogoda WL

Weather Underground PWS IWIELKOP40

Sonda

Które sołectwo jest najlepsze?

Ostatnie komentarze

Statystyki

Odsłon : 1952089

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 

Formularz logowania