Wirtualny Lwówek


Reklama

Sprawy miejskie
Sesje Rady na żywo. I rejestrowane. PDF Drukuj Email

Zanim udostępnimy Państwu obrady wczorajszych obrad Rady Miejskiej w Lwówku (w formie nagrania audio), chcemy Państwu spróbować pokazać transmisję na żywo z ciekawej sesji rozpoczynającej się za chwilę (godz. 12.00 dnia 27 marca 2015 r.) sesja Rady Miejskiej w Nowym Tomyśla, realizowana przez Niezależne Forum Nowego Tomyśla.

Add a comment
 
Na ścieżce będzie bezpiecznie! PDF Drukuj Email

Na ścieżce rowerowej z Pakosławia do mostku przed Brodami zakładano barierki oddzielające pas ruchu dla rowerów od jezdni dla pojazdów samochodowych. W przeciwieństwie do dotychczas spotykanych na innych ścieżkach barierek (choćby na starym odcinku w miejscach, gdzie są) - te są ustawiane nie jedna po drugiej, a rozdzielone większą odległościach od siebie.

 

Add a comment
Więcej…
 
Spotkanie w Chmielinku w TVP Poznań PDF Drukuj Email

W telewizyjnym programie TELESKOP nadawanym przez TVP Poznań nadano krótką relację z przebiegu spotkania władz samorządowych gminy Lwówek z zaproszonymi przez protestujących mieszkańców Chmielinki gośćmi: posłem Prawa i Sprawiedliwości Tadeuszem Dziubą i dr. inż. Henrykiem Wojciechowskim z Politechniki Wrocławskiej.

 

 

Kliknij, aby obejrzeć - więcej

Add a comment
Więcej…
 
Obrady IV sesji Rady Miejskiej PDF Drukuj Email

Obrady IV sesji Rady Miejskiej w Lwówku odbyły się w dniu 26 marca 2015 r. o godz. 17. 00 w sali MGOK w Lwówku ul. Al. E Sczanieckiej 56.

Jeden z punktów sesji Rady Miejskiej dotyczył uchwały w związku z przesłanym przez Norberta Bryłkę pismem do Rady Miejskiej, w którym autor złożył skargę na działalność Burmistrza.

Porządek obrad: Add a comment
Więcej…
 
Wylano dywanik... PDF Drukuj Email

Na naszą najnowszą ścieżkę rowerową, a w zasadzie na jej nową, dalszą część, udało się wykonawcy wylać nawierzchnię asfaltową.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od burmistrza wiemy, że tym razem powierzchnia ścieżki świadomie jest grubszą.  Wszystko po to, by na tym odcinku nie doszło do wegetacji osławionego skrzypu polnego, który na starym odcinku ścieżki, z Lwówka do Pakosławia, mimo "programu naprawczego", czyli upalania "stożków wzrostu", także w tym roku robi już nowe dziury w nawierzchni...

Mamy cichą nadzieję, że tym razem projekt i wykonanie będą bardziej udane!

Zdjęcia dzięki uprzejmości Łukasza Olejniczaka z Pakosławia.

Add a comment
Więcej…
 
Nowy radny powiatowy z Lwówka PDF Drukuj Email

W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Pana Józefa Ćwiertni, wybranego w okręgu wyborczym Nr 1 z listy Nr 1 Komitet Wyborczy PSL, stwierdza się wstąpienie na jego miejsce z tej samej listy, kandydata Pana Krzysztofa Piotra Pacholaka, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.


Panie Krzysztofie, gratulujemy! Niech Pan nas godnie reprezentuje i występuje w naszym interesie...

Add a comment
 
Dziś Dzień Sołtysa! PDF Drukuj Email

 

Z Wachock pomnik soltys 2 by sh.jpg okazji dzisiejszego, obchodzonego w dniu 11 marca Dnia Sołtysa, redakcja Wirtualnego Lwówka składa najserdeczniejsze życzenia pomyślności wszystkim Paniom i Panom Sołtysom!


Sołtys, jest osobą o wyjątkowym uznaniu społecznym. Ten wyjątkowy przedstawiciel samorządu gminy na terenie wsi, ma za zadanie codzienną pracą z zaangażowaniem realizować postawione cele na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia całej społeczności swojego Sołectwa, by jego mieszkańcom żyło się lepiej."Wachock pomnik soltys 2 by sh" autorstwa Witkowski Marcin - Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 31