Wirtualny Lwówek

Reklama

Reklama

Sprawy miejskie
Nowa droga dla rowerów coraz bliżej... PDF Drukuj Email

Jadąc z Pakosławia do Brodów można zobaczyć, że prace nad budową nowej drogi rowerowej są już mocno zaawansowane. Niestety budowana jest ona tylko do mostku na Mogilnicy...

Budowa ścieżki rowerowej z Pakosławia do mostku w Brodach

Od burmistrza udało mi się dowiedzieć, że inwestycja musi być oddana do użytku w marcu. Brakuje już w zasadzie tylko dywanika asfaltowego. Ponoć tym razem ma być grubszy, niż w przypadku drogi rowerowej z Lwówka do Pakosławia.

Widok na budowaną ścieżkę w kierunku Brodów

Mamy nadzieję, że nie będzie powtórki ze skrzypem, który nadal przebija przez asfalt (pisaliśmy o nim tutaj). Więcej zdjęć w rozwinięciu artykułu.

 

Add a comment
Więcej…
 
Jak uzyskać informację publiczną w naszym urzędzie - historia prawdziwa.(5) PDF Drukuj Email

Aktualizacja artykułu (30.01.2015):

Wysyłam trzecie zapytanie.

Skoro w gminie nie robi się tego elektronicznie, a ustawa o dostępie do informacji publicznej obowiązuje...

Aktualizacja artykułu (29.01.2015):

Po kolejnym kilkunastu dniach przyszła odpowiedź na nasze drugie zapytanie. Jak zawsze umieszczamy ją w kolejności chronologicznej, na dole artykułu.

Zobaczcie jak wiele już wiemy...

Aktualizacja artykułu (23.01.2015, godz. 9.30):

Tak wygląda taki rejestr w BIP-ie niewielkiej gminie Piwniczna Zdrój: http://bip.malopolska.pl/umigpiwnicznazdroj/Article/id,277233.html

Add a comment
Więcej…
 
Awaria usunięta PDF Drukuj Email

W niedzielę, 4 stycznia rano pracownicy działu wodociągów Zakładu Gospodarki Komunalnej w Lwówku sp. z o.o. rozpoczęli usuwanie poważnej awarii zlokalizowanej w drodze prowadzącej z Lwówka do Józefowa.

Add a comment
Więcej…
 
Uczczono pamięć Powstańców PDF Drukuj Email

W niedzielę, 4 stycznia 2015 r. mszą świętą w intencji ojczyzny, o godz. 11.40, rozpoczęto uroczyste obchody 96. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Po mszy poczty sztandarowe, włodarze miasta, zaproszeni goście i mieszkańcy naszej gminy przeszli - prowadzeni przez Lwówecką Orkiestrę Dętą - pod Krzyż Powstańców, by złożyć tam kwiaty.

Add a comment
Więcej…
 
Wybory sołtysów i rad sołeckich - terminy PDF Drukuj Email

Tym, którzy jeszcze nie znają wszystkich kompetencji burmistrza podpowiadamy: jedną z kompetencji jest możliwość wprowadzania zarządzeń.

W dniu 7 stycznia 2015 roku Burmistrz Gminy Lwówek zarządził na terenie Gminy Lwówek wybory sołtysów i rad sołeckich. Zaproponował w zarządzeniu także program na każde Zebranie Wiejskie, podczas których mają się odbyć wybory. Drodzy mieszkańcy wsi nie zawiedźcie i  wybierzcie najlepszych gospodarzy Waszych wiosek. Bądźcie w wyborach rozważni. Niektórzy z kandydatów już rozpoczęli swoje kampanie wyborcze. Może warto oddać na nich swój głos?

Kliknij "więcej" pod tym artykułem, aby zobaczyć harmonogram
Add a comment

Więcej…
 
Lwówecki Orszak PDF Drukuj Email

6 stycznia 2015 r. po mszy św. o godz. 12.00 z kościoła parafialnego we Lwówku ruszy po raz drugi organizowany w naszym mieście Orszak Trzech Króli.
Przed mszą oraz przed wyruszeniem orszaku każdy uczestnik otrzyma tegoroczną koronę i śpiewnik, który pomoże z całej siły kolędować.

Add a comment
 
II sesja Rady Miejskiej w Lwówku PDF Drukuj Email

Obrady II sesji Rady Miejskiej w Lwówku odbędą się w dniu 29 grudnia 2014 r. o godz. 16. 00, w sali MGOK w Lwówku,  ul. Al. E. Sczanieckiej 56.

Porządek obrad : Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 30