Wirtualny Lwówek

Reklama
Sprawy miejskie
97. rocznica Powstania Wielkopolskiego we Lwówku PDF Drukuj Email

W niedzielę, 3 stycznia 2016 r. uczczono we Lwówku 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Z tej okazji o godz. 11.40 ksiądz proboszcz odprawił uroczystą mszę, św., po której mieszkańcy miasta i zaproszeni goście przeszli pod tablicę upamiętniającą wymarsz lwóweckiego oddziału powstańczego. Tam odczytano apel poległych i złożono kwiaty. Wcześniej młodzież szkół im. Powstańców Wielkopolskich wzięła udział w specjalnie przygotowanej grze ulicznej. Wszyscy lwówczanie mieli okazję uczcić pamięć Powstania wywieszając flagi narodowe, o czym nasz portal przypominał.

Fotogaleria Norberta Bryłki - wystarczy kliknąć.

Add a comment
 
Kolejne szkody po kolejnym "wesołym" weekendzie PDF Drukuj Email

Ze względu na to, że w nocy z 23 na 24 grudnia (Wigilię!) bieżącego roku wracający z jednego z lokali młodzi wandale kolejnym kilku osobom zniszczyli mienie, wybrałem się na wczorajszą (28.12.2015 r.) sesję Rady Miasta. Był ustalany na niej budżet na 2016 rok.

Zadałem pytanie o to, czy uda się radnym wprowadzić do budżetu plan wydatków uwzględniający uruchomienie monitoringu miejskiego i poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Nie jestem wytrawnym mówcą, więc możliwe, że albo moje dość długie wprowadzenie do tematu, mające unaocznić radnym PILNĄ potrzebę monitoringu, albo powrócenie przeze mnie do tematu PODJĘCIA jednak W FORMIE UCHWAŁY przez Radę Miejską w Lwówku Publicznego Rejestru Umów i Wydatków (którego prowadzenie w sposób "profesjonalny" na http://BIP.LWOWEK.COM.PL mi obiecano od 1 stycznia 2016 roku) - wyprowadziło Burmistrza z równowagi. Poniżej fragment nagrania, zawierający obecne stanowiska Burmistrza w kwestii monitoringu. Samej formy odpowiedzi nie oceniam. Rejestry DIP prowadzone w sposób "nieprofesjonalny", czyli kwartalnie i nie poukładane w jedną tabelę - są tu: http://dip.wirtualny.lwowek.net

Jeśli uważacie Państwo, że jest to ważna kwestia, proszę Państwa o podpisanie PETYCJI do władz naszego miasta w celu szybkiego uruchomienia monitoringu w naszym mieście. Oto link do Petycji:  http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=11694

Add a comment
 
XIII sesja Rady Miejskiej w Lwówku (transmisja live) PDF Drukuj Email

Add a comment
 
XIII sesja Rady Miejskiej w Lwówku PDF Drukuj Email

XIII sesja Rady Miejskiej w Lwówku odbędzie się w dniu 26 listopada 2015 r. o godz. 17. 00 w sali Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Lwówku ul. Al. E. Sczanieckiej 56.

Porządek obrad: Add a comment

Więcej…
 
Mamy nowego radnego PDF Drukuj Email

W dniu dzisiejszym, 8 listopada 2015 roku odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Lwówku. Mieszkańcy okręgu wyborczego nr 6 (to kilka miejscowości: Chmielinko, Lipka Wlk., Władysławowo) wybierali nowego radnego na miejsce radnego Sławomira Stępińskiego, który złożył mandat.

W dzisiejszych wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Lwówku wzięło udział 37,73% uprawnionych.  Różnicą głosów zaledwie 52 mieszkańców (taka demokracja - to niespełna 7,5% uprawnionych) Krzysztof Józef Czarkowski wygrał z drugim z kandydatów, Arkadiuszem Kaźmierczakiem. 

Add a comment
 
Frekwencja i Wyniki wyborów parlamentarnych we Lwówku PDF Drukuj Email

Frekwencja i wyniki  wyborów parlamentarnych w Lwówku.

Frekwencja w gminie Lwówek wyniosła 40,23% - karty otrzymało 2871 osób z 7136 uprawnionych do głosowania.

Wyniki wyborów do Senatu:

Wyniki wyborów do Sejmu:

Add a comment
Więcej…
 
XII sesja Rady Miejskiej w Lwówku PDF Drukuj Email

XII sesja Rady Miejskiej w Lwówku odbędzie się w dniu 29 października 2015 r. o godz. 17. 00 w sali Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Lwówku ul. Al. E. Sczanieckiej 56.

W dniu 29.10.2015 o godz. 16.00 w sali MGOK odbędzie się wspólne posiedzenie stałych Komisji Rady.

Porządek obrad:
Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 33

Ostatnie komentarze

Przeczytaj, co napisali:

Powered by Disqus