97. rocznica Powstania Wielkopolskiego we Lwówku

W niedzielę, 3 stycznia 2016 r. uczczono we Lwówku 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Z tej okazji o godz. 11.40 ksiądz proboszcz odprawił uroczystą mszę, św., po której mieszkańcy miasta i zaproszeni goście przeszli pod tablicę upamiętniającą wymarsz lwóweckiego oddziału powstańczego. Tam odczytano apel poległych i złożono kwiaty. Wcześniej młodzież szkół im. Powstańców Wielkopolskich wzięła udział w specjalnie przygotowanej grze ulicznej. Wszyscy lwówczanie mieli okazję uczcić pamięć Powstania wywieszając flagi narodowe, o czym nasz portal przypominał.

Fotogaleria Norberta Bryłki - wystarczy kliknąć.

Czytaj dalej...

Kolejne szkody po kolejnym "wesołym" weekendzie

Ze względu na to, że w nocy z 23 na 24 grudnia (Wigilię!) bieżącego roku wracający z jednego z lokali młodzi wandale kolejnym kilku osobom zniszczyli mienie, wybrałem się na wczorajszą (28.12.2015 r.) sesję Rady Miasta. Był ustalany na niej budżet na 2016 rok.

Zadałem pytanie o to, czy uda się radnym wprowadzić do budżetu plan wydatków uwzględniający uruchomienie monitoringu miejskiego i poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Nie jestem wytrawnym mówcą, więc możliwe, że albo moje dość długie wprowadzenie do tematu, mające unaocznić radnym PILNĄ potrzebę monitoringu, albo powrócenie przeze mnie do tematu PODJĘCIA jednak W FORMIE UCHWAŁY przez Radę Miejską w Lwówku Publicznego Rejestru Umów i Wydatków (którego prowadzenie w sposób "profesjonalny" na http://BIP.LWOWEK.COM.PL mi obiecano od 1 stycznia 2016 roku) - wyprowadziło Burmistrza z równowagi. Poniżej fragment nagrania, zawierający obecne stanowiska Burmistrza w kwestii monitoringu. Samej formy odpowiedzi nie oceniam. Rejestry DIP prowadzone w sposób "nieprofesjonalny", czyli kwartalnie i nie poukładane w jedną tabelę - są tu: http://dip.wirtualny.lwowek.net

{audio}/mp3/sesje/2015/2015-12-29-Monitoring.mp3{/audio}

Jeśli uważacie Państwo, że jest to ważna kwestia, proszę Państwa o podpisanie PETYCJI do władz naszego miasta w celu szybkiego uruchomienia monitoringu w naszym mieście. Oto link do Petycji:  http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=11694

Czytaj dalej...

Mamy nowego radnego

W dniu dzisiejszym, 8 listopada 2015 roku odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Lwówku. Mieszkańcy okręgu wyborczego nr 6 (to kilka miejscowości: Chmielinko, Lipka Wlk., Władysławowo) wybierali nowego radnego na miejsce radnego Sławomira Stępińskiego, który złożył mandat.

W dzisiejszych wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Lwówku wzięło udział 37,73% uprawnionych.  Różnicą głosów zaledwie 52 mieszkańców (taka demokracja - to niespełna 7,5% uprawnionych) Krzysztof Józef Czarkowski wygrał z drugim z kandydatów, Arkadiuszem Kaźmierczakiem. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS