Wirtualny Lwówek

Reklama

Reklama

Sprawy miejskie
Na zbożny cel PDF Drukuj Email

okladka666W roku bieżącym mija 600. rocznica pierwszej lokacji protoplasty Lwówka – miasta Wojszyna. W 1414 roku, ówczesny właściciel tego terenu, Sędziwój Ostroróg postanowił wyjednać u króla Władysława Jagiełły przywilej lokacyjny dla miasta.
W związku z tą niepowtarzalną okazją, nasza książnica wydaje publikację popularno-naukową o tytule „Ziemia Lwówecka we władaniu dziedzicznym (1414-1939), autorstwa, nieżyjącego już, historyka Józefa Szafarczyka, który znaczną część swojego życia poświęcił historii Ziemi Lwóweckiej. 
Zwracamy się do Państwa z propozycją współpracy przy wydaniu w/w publikacji. Każda firma lub osoba fizyczna, która zostanie donatorem umieszczona będzie w wykazie sponsorów.

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email

Sołtys, Ryszard Starkowski i Rada Sołecka wsi Pakosław zawiadamiają, że dnia 8 lipca 2014 r., we wtorek o godz. 20:00 w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Pakosławiu, odbędzie się zebranie wiejskie, którego tematem będzie sprawa budowy fermy drobiu na działce nr 429/4 w Pakosławiu.

 
L sesja Rady Miejskiej - ZMIANA GODZINY PDF Drukuj Email

L sesja Rady Miejskiej w Lwówku odbędzie się w dniu 26 czerwca 2014r. o godz. 14. 00 w sali Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Lwówku ul. al. E. Sczanieckiej 56.

Porządek obrad:

Więcej…
 
Rozdysponowano środki PDF Drukuj Email

 
O nowych okręgach wyborczych... ale i o honorze PDF Drukuj Email

Kolejny fragment 49. sesji Rady Miejskiej w Lwówku, dotyczący punktu 17. mówiącego o zmianach w ilości kandydatów w okręgach wyborczych jak i o zmianach samych okręgach. Dyskusja bez skrótów, długa i bardzo burzliwa, wzbudzająca momentami niezdrowe emocje. Na początku nagrania sama końcówka dyskusji wokół podwyżki dla burmistrza, którą omyłkowo ucięliśmy w poprzednim artykule.

 

Naciśnij przycisk "Więcej" by odsłuchać nagranie tego punktu.

Więcej…
 
Podwyżka dla burmistrza nieprzyjęta PDF Drukuj Email

Umieszczamy fragment 49-tej sesji Rady Miejskiej w Lwówku, która odbyła się czwartek, 29 maja 2014 r. w MGOK w Lwówku. Nagranie obejmuje punkt 16. dotyczący ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta i Gminy we Lwówku.

Kliknij "więcej", aby odsłuchać w całości tego punktu sesji Rady Miejskiej.

Więcej…
 
Brak drogi do Raju... PDF Drukuj Email

Kontynuujemy rozpoczęty w marcu cykl spotkań z lwóweckimi radnymi.

Pozostał niespełna rok do kolejnych wyborów samorządowych - z tej okazji postanowiliśmy spotkać się specjalnie dla naszych czytelników z każdym z naszych radnych, by zapytać ich zarówno o dotychczasową pracę w radzie, jak też o ich plany na kadencję następną.

Naszym dzisiejszym rozmówcą jest Pan Ryszard Starkowski, radny z Pakosławia .

Ryszard Starkowski, radny z Pakosławia

Naciśnij przycisk "więcej", by odsłuchać wywiadu, którego radny udzielił w dniu 2 czerwca 2014 roku Norbertowi Bryłce.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 28