Wirtualny Lwówek

Reklama

Reklama

Sprawy miejskie
III sesja Rady Miejskiej we Lwówku PDF Drukuj Email

Obrady III sesji Rady Miejskiej w Lwówku odbędą się w dniu 26 lutego 2015 r. o godz. 17. 00 w sali M G O K w Lwówku ul. Al. E Sczanieckiej 56.

Porządek obrad:

Add a comment
Więcej…
 
Kolejne wnioski o udostępnienie informacji publicznej... PDF Drukuj Email

Nie jesteśmy sami na drodze do większej transparentności działań naszych władz.

Pani Katarzyna Luch, sołtys wsi Lipka Wlk. poinformowała na Facebooku, że również ona zwróciła się o dostęp do informacji publicznej w naszym lwóweckim Urzędzie. W dniu 18 lutego 2015 roku złożyła ona do Biura Rady Miejskiej (w przeciwieństwie do mnie składającego wnioski do Burmistrza) pismo następującej treści:

Wniosek

o udostępnienie informacji publicznej

Na podstawie art. 2 ust. 1ustawu o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji w następującym zakresie:

  • projektów uchwał na najbliższą sesję Rady Miejskiej przez niezwłoczne umieszczenie na stronie BIP Lwówek.

Jednocześnie wnioskuję o umieszczenie stałej zakładki - projekty uchwał - na w/w stronie oraz systematyczne jej uzupełnianie.

Z poważaniem, Katarzyna Luch

Liczymy, że prosty w realizacji wniosek stałej informacji doczeka się szybkiego wdrożenia...

Add a comment
 
Lwówek na drodze do jawności... PDF Drukuj Email

"Jawność i przejrzystość finansów publicznych (w postaci Publicznego Rejestru Umów) jest narzędziem oceny systemu sprawowania władzy publicznej, nakazuje władzy postępowanie uczciwe i profesjonalne oraz zgodne z interesem społecznym. Dzięki Publicznemu Rejestrowi Umów możemy oceniać i komentować bieżące decyzje rządzących, a w szczególności zasadność i gospodarność wydatków." (Za stroną "Publiczny Rejestr Umów").

Od kliku lat zwykli obywatele starają się o to, by nasze urzędy były transparentne i postępowały zgodnie z prawem. Działania urzędów powinny być przejrzyste. To wpłynie na zwiększenie zaufania mieszkańców i zmianę postrzegania przez nich instytucji samorządowych oraz pozostałych instytucji publicznych.

Kolejny krok na drodze jawności dokonany. 13 lutego wyrokiem sądu uznano (w sprawie wobec Ministra Skarbu Państwa), że nieudostępnianie rejestru umów stanowi RAŻĄCE NARUSZENIE PRAWA. My kochamy naszą gminę, więc na razie nie idziemy z UMiG Lwówek do sądu. Liczymy, że urzędnicy na kolejny nasz wniosek zareagują już prawidłowo...  Wkrótce ciąg dalszy...

Add a comment
Więcej…
 
Nowa droga dla rowerów coraz bliżej... PDF Drukuj Email

Jadąc z Pakosławia do Brodów można zobaczyć, że prace nad budową nowej drogi rowerowej są już mocno zaawansowane. Niestety budowana jest ona tylko do mostku na Mogilnicy...

Budowa ścieżki rowerowej z Pakosławia do mostku w Brodach

Od burmistrza udało mi się dowiedzieć, że inwestycja musi być oddana do użytku w marcu. Brakuje już w zasadzie tylko dywanika asfaltowego. Ponoć tym razem ma być grubszy, niż w przypadku drogi rowerowej z Lwówka do Pakosławia.

Widok na budowaną ścieżkę w kierunku Brodów

Mamy nadzieję, że nie będzie powtórki ze skrzypem, który nadal przebija przez asfalt (pisaliśmy o nim tutaj). Więcej zdjęć w rozwinięciu artykułu.

 

Add a comment
Więcej…
 
Jak uzyskać informację publiczną w naszym urzędzie - historia prawdziwa.(8) PDF Drukuj Email

Aktualizacja artykułu:

Nie musisz się pytać, czy to co chcesz wiedzieć jest informacją publiczną! Po prostu pytaj. Poniżej prosta lekcja WOS-u dla gimnazjalistów:


 

SŁUCHOWISKO from Webmaster CEO on Vimeo.

Na prośbę jednego z czytelników poukładałem też ten artykuł z podziałem na strony, by łatwiej się Państwu czytało. Wejście w przycisk WIĘCEJ spowoduje wyświetlenie małego spisu treści.

Add a comment
Więcej…
 
Awaria usunięta PDF Drukuj Email

W niedzielę, 4 stycznia rano pracownicy działu wodociągów Zakładu Gospodarki Komunalnej w Lwówku sp. z o.o. rozpoczęli usuwanie poważnej awarii zlokalizowanej w drodze prowadzącej z Lwówka do Józefowa.

Add a comment
Więcej…
 
Uczczono pamięć Powstańców PDF Drukuj Email

W niedzielę, 4 stycznia 2015 r. mszą świętą w intencji ojczyzny, o godz. 11.40, rozpoczęto uroczyste obchody 96. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Po mszy poczty sztandarowe, włodarze miasta, zaproszeni goście i mieszkańcy naszej gminy przeszli - prowadzeni przez Lwówecką Orkiestrę Dętą - pod Krzyż Powstańców, by złożyć tam kwiaty.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 30